Żelazko z generatorem pary – jak działa, czy warto?

prasowanie koszuli żelazkiem z generatorem pary

Domyślam się, że na pytanie: „czy lubicie prasować” większość z Was odpowie, że nie, że Wasze ubrania piętrzą się, czekając na wyprasowanie, że tracicie na to zbyt dużo czasu, że macie dosyć prasowania koszul, szczególnie w tych trudniej dostępnych miejscach. Doskonale to rozumiem, ale na szczęście przestało już mnie to dotyczyć. A to wszystko za sprawą nowego żelazka z generatorem pary. Nie wiem, jak mogłam odkryć to urządzenie dopiero teraz, bo uwierzcie mi, że jest to ogromne ułatwienie w domu.

Żelazko z generatorem pary – jak to działa

Do tej pory używałam żelazka parowego (pewnie dobrze Wam znanego) z wbudowanym pojemnikiem na wodę, która to trafia na rozgrzaną płytę wewnątrz żelazka i zamienia się w parę, a stamtąd żelazko wyrzucą ją przez otwory. Jednak takie żelazka w porównaniu z generatorem pary wytwarzają zdecydowanie mniej pary. W tradycyjnym żelazku para wodna pełni więc pomocniczą funkcję, główne działanie opiera się na rozgrzanej stopie żelazka. Generator pary wykorzystuje natomiast przede wszystkim działanie gorącej pary i jej prostujące właściwości. Duża ilość pary ułatwia i przyspiesza wyprasowanie i wygładzenie materiału. Ważnym czynnikiem jest także ciśnienie, pod wpływem którego para wnika w tkaninę głębiej i szybciej.

Żelazko z generatorem pary nie musi być duże – łatwe prasowanie z CareStyle Compact

Generator pary, o którym piszę, to CareStyle Compact od marki Braun. Dzięki zastosowanej technologii DoubleSteam wytwarza dwa razy więcej pary niż żelazka parowe Braun, dzięki czemu prasuje się łatwiej i szybciej. Tak obiecuje producent i faktycznie czas, który poświęcam na prasowanie w ostatnim czasie zdecydowanie się skrócił. A efekty są lepsze niż kiedykolwiek.

Dodatkowo urządzenie wyposażone jest w technologię iCare, która automatycznie ustawia jedną temperaturę bezpieczną dla wszystkich tkanin. Pozostałe tryby pracy to: Eco i Turbo. Tryb Eco przeznaczony jest do prasowania delikatnych materiałów, takich jak satyna czy jedwab. Dba przy tym o środowisko, gwarantując mniejsze zużycie energii elektrycznej.  Tryb turbo jest natomiast polecany dla grubych materiałów lub w przypadku trudniejszych zagnieceń.

Czas zaoszczędzimy także dzięki pojemnemu zbiornikowi na wodę (1,5 l) – w trakcie prasowania nie ma potrzeby jej dolewania. Wszystko to wskazywałoby, że urządzenie zajmuje bardzo dużo miejsca i jest ciężkie, ale nic bardziej mylnego. Podstawa urządzenia mieści się na kartce A4, a waga nie przekracza 2,5 kg. Dzięki blokadzie można je przenieść jedną ręką.

Kolejnym plusem CareStyle Compact jest możliwość prasowania w pionie, a dla roztargnionych dodatkowym atutem na pewno będzie funkcja Auto-off – urządzenie wyłączy się po 10 minutach nieużywania.

Czy prasowanie parą jest bezpieczne dla ubrań

Dzięki większej ilości pary, jaką wytwarza generator pary i jej działaniu, samo żelazko nie jest ciężkie – nie ma potrzeby wielokrotnego i długiego przesuwania stopą żelazka po ubraniach, co oczywiście ma dobry wpływ na naszą garderobę. Przy stosowaniu generatora pary uszkodzenie odzieży graniczy z cudem. Nie musicie się już martwić o przebarwienia czy blaknięcie materiału. Technologia iCare dostosuje temperaturę bezpieczną dla wszystkich rodzajów Waszych ubrań, więc zapomnijcie też o nadpaleniu koszuli czy sukienki.

Generator pary Braun CareStyle Compact naprawdę sprawia, że prasuje się dużo łatwiej, szybciej i przyjemniej. Jeśli nie przepadacie za tym domowym obowiązkiem, jakim jest prasowanie, myślę, że jest to sprzęt idealny dla Was. Dacie się przekonać?

Czytaj także: Jak wyprasować i odświeżyć płaszcz i kurtkę?

Może Ci się także podobać

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.